MATCHDAY! Друга ліга. Перший тур. Анонс трьох матчів
02.08.2026

Сьогодні пройде передостанній ігровий день туру

Фото: ФК Металург


02 серпня. 12:00. м.Кременчук. «Кремінь-Арена»

СК Полтава-2 — Металург

Арбітр: Дубина Ростислав (Дніпро)

Дискваліфіковані: немає – немає

У стартовому турі Другої ліги відбудеться дебютна офіційна зустріч між новоствореним резервним складом СК Полтава-2 та запорізьким Металургом. Раніше суперники у професіональних турнірах між собою не перетиналися.

СК Полтава-2

Резервна команда СК Полтава проводить свій перший в історії матч у змаганнях під егідою ПФЛ. Головний клуб, який у минулому сезоні виступав в УПЛ, ухвалив рішення розвивати власну молодіжну структуру та задля обкатання молодих вихованців створив і заявив у Другу лігу другу команду.

Для СК Полтава-2 це буде перший професіональний іспит на цьому рівні. На фоні інших учасників Другої ліги, таких як переможці минулого сезону Куликів-Білка (68 очок у Групі А) чи Локомотив (70 очок у Групі Б), полтавський колектив лише розпочинає формування свого турнірного доробку.

Металург

Запорізький Металург понизився у класі, посівши за підсумками минулого сезону останнє місце у Першій лізі. У міжсезонні колектив зазнав суттєвого кадрового та структурного оновлення.

Очолив команду досвідчений місцевий фахівець Сергій Зайцев, який свого часу вже працював із запоріжцями на рівні УПЛ. У новому сезоні тренерський штаб робитиме ставку переважно на молодих вихованців місцевої футбольної школи, підкріплених декількома більш досвідченими виконавцями, які залишилися в команді з минулого чемпіонату.

Історія взаємин

Раніше у професіональних змаганнях ПФЛ та УПЛ СК Полтава-2 та Металург між собою не зустрічалися.


02 серпня. с.Демидів. Стадіон «Діназ».

Діназ — Дністер

Арбітр: Галіцин Роман (Суми)

Дискваліфіковані: немає – немає

У першому турі Другої ліги зустрінуться вишгородський Діназ та дебютант професіонального футболу — Дністер із Заліщиків Тернопільської області. Раніше суперники між собою в офіційних матчах не перетиналися, тому ця зустріч започаткує історію очних протистоянь двох клубів.

Діназ

За підсумками сезону 2025/26 Діназ посів 9-те місце у Групі Б Другої ліги. У 30 матчах команда вишгородців здобула 5 перемог, 4 рази зіграла внічию та зазнала 21 поразки, набравши 19 очок (різниця м'ячів 26:62). За показником забитих м'ячів (26) Діназ обійшов у своїй групі лише Гірник-Спорт (20) та Чорноморець-2 (25). Також команда увійшла до трійки найменш нічийних колективів Групи Б, розділивши цей показник із переможцем турніру Локомотивом (по 4 нічиї за сезон).

Під час літнього міжсезоння у вишгородському клубі відбулася зміна головного тренера. Відомого ексгравця Таврії, Динамо, збірної України та телеексперта Олександра Головка на посаді очільника команди замінив Сергій Даценко — колишній захисник низки клубів УПЛ і ПФЛ, зокрема київського Арсеналу.

Дністер

Дністер представляє місто Заліщики та офіційно дебютує у ПФЛ після здобуття професіонального статусу. Раніше клуб здобував титул чемпіона України серед аматорів, а в сезоні 2025/26 посів 2-ге місце у Групі 1 ААФУ та зупинився на стадії чвертьфіналу аматорського чемпіонату України.

У міжсезонні колектив із Заліщиків також пройшов через зміну на містку головного тренера. Олег Красноперов залишив команду та очолив ФК Харків U-21. Новим керманичем Дністра став Валерій Іващенко — фахівець із тривалим досвідом роботи у ПФЛ та УПЛ на чолі київської Оболоні.


02 серпня. 16:00. с.Вільхівці. Центральний стадіон.

СК Вільхівці — Самбір-Нива-2

Арбітр: Липко Мирослав (Івано-Франківськ)

Дискваліфіковані: немає – немає

Суперники добре знайомі один одному за виступами у Групі А Другої ліги сезону 2025/26, проте в літню перерву обидва клуби суттєво оновили свої тренерські штаби та склади.

Вільхівці

За підсумками сезону 2025/26 Вільхівці посіли 8-ме місце в Групі А Другої ліги (30 матчів: 12 перемог, 5 нічиїх, 13 поразок, м'ячі 50:46, 41 очко). Команда відзначилася високою результативністю — 50 забитих м'ячів (третій показник у групі після Полісся-2 з 69 голами та Скали 1911 із 62). Для порівняння: переможець групового турніру Куликів-Білка набрав 68 очок і пропустив найменше в групі (18 м'ячів), а найгірші показники захисту й атаки мав Реал Фарма (18 забитих і 96 пропущених).

Під час літньої перерви тренерський штаб Олександра Семеренка поповнився колишнім головним тренером Ужгорода Яромиром Лободою. Посаду тренера-консультанта обіймає Олександр Заваров.

Також клуб підписав низку новачків:

Воротарі: Коцан (ФК Ужгород, Д3), Дмитроченко (Реал Фарма, Д3 / ААФУ).

Захисники: Терещенко (ФК Ужгород, Д3).

Захисник / півзахисник: Ралюченко (Скала 1911, Д3).

Півзахисник: Куликов (Академія Ротаня та Зозулі, Дніпро, НЛМ).

Півзахисник / нападник: Станкович (Куликів-Білка, Д3 / Д2).

Самбір-Нива-2

Самбір-Нива-2 у минулому сезоні фінішував у верхній частині таблиці, посівши 4-те місце в Групі А (30 матчів: 16 перемог, 2 нічиї, 12 поразок, м'ячі 30:43, 50 очок). Команда зафіксувала найменшу кількість нічиїх у всій групі (2). Водночас із 30 забитими голами колектив став одним із найменш результативних у турнірі, обійшовши за цим показником лише Реал Фарму (18) та зрівнявшись із Лісним (32) і Буковиною-2 (31).

У міжсезонні в команді відбулася заміна тренерського штабу: тандем Марича та Яремчука-старшого замінили батько та син Ярослав і Степан Матвіїви, які раніше працювали в першій команді тернопільської Ниви. Склад підсилив півзахисник Покась із клубу Гірник-Спорт (Д3).

Історія взаємин

Баланс ігор у Другій лізі: 5: +3=0-2, м’ячі 9-5

Баланс ігор на полі Вільхівців: 3: +2=0-1, м’ячі 7-2

Матчі сезону 2025/26:

11 тур (03.10.2025, Самбір): Самбір-Нива-2 — Вільхівці — 0:2 (Голи: Шостак, 34, Глагола, 59. Нп: Бідзінський, 8 — воротар).

22 тур (22.03.2026, Вільхівці): Вільхівці — Самбір-Нива-2 — 0:1 (Гол: Вишинський, 36).

33 тур (24.05.2026, Вільхівці): Вільхівці — Самбір-Нива-2 — 5:0 (Голи: Панасенко, 9 — зі штрафного, Кобак, 51, Боцьків, 74, Глагола, 87, Гаврилюк, 89 — зі штрафного).

Матчі сезону 2024/25:

5 тур (07.09.2024, Самбір): Самбір-Нива-2 — Вільхівці — 3:1 (Голи: Напуда, 23, Вишинський, 27, Янчишин, 90+2 — Шестаков, 15).

14 тур (18.04.2025, Вільхівці): Вільхівці — Самбір-Нива-2 — 2:1 (Голи: Грачов, 19, Шестаков, 57 — Скочеляс, 77).

 

Пресслужба ПФЛ

Актуальні новини

Новини Першої Ліги

Визначено розклад матчів четвертого туру Першої ліги

Рішення Адміністрації ПФЛ

Новини Другої Ліги

MATCHDAY! Друга ліга. Перший тур. Анонс гри в понеділок

Сьогодні матчем на Київщині завершиться стартовий тур

Новини Першої Ліги

MATCHDAY! Перша ліга. Другий тур. Анонс матчу в Петровому

Сьогодні пройде заключний матч туру

Новини Першої Ліги

MATCHDAY! Перша ліга. Другий тур. Анонс матчів неділі

Сьогодні пройде два матчі